Имаш Скопје ти ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ… (ВИДЕО + ФОТО) Reviewed by Momizat on . Повеќе илјадници навивачи, симпатизери, граѓани, црвено-црни срца ги пречекаат европските ракометни ШАМПИОНИ на плоштадот Македонија во Скопје. Огромна еуфорија Повеќе илјадници навивачи, симпатизери, граѓани, црвено-црни срца ги пречекаат европските ракометни ШАМПИОНИ на плоштадот Македонија во Скопје. Огромна еуфорија Rating: 0

Имаш Скопје ти ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ… (ВИДЕО + ФОТО)

Имаш Скопје ти ЕВРОПСКИ ШАМПИОНИ… (ВИДЕО + ФОТО)

Повеќе илјадници навивачи, симпатизери, граѓани, црвено-црни срца ги пречекаат европските ракометни ШАМПИОНИ на плоштадот Македонија во Скопје.

Огромна еуфорија ги дочека „вардарци“ кои ни го донесоа досега најголемиот успех во историјата на македонскиот екипен спорт… Најпосакуваниот европски ракометен клупски трофеј пристигна во Скопје, со желба да остане и наредните години во витрините на клубот.

vardar porta 2

vardar porta 1

Раул, Стојанче, Арпад, Алекс, Тимур, Иван, Хорхе, Илија, Владо, Вуко, Мијајло, Жоан, Петар…, засекогаш ќе останат запаметени во историјата на македонскиот ракомет. Најзаслужните за европската титула која ја добива за себе Македонија!

© 2017 Матица на иселниците од Македонија

Scroll to top