ЕНРИКЕ ИГЛЕСИЈАС КАНИ НА КОНЦЕРТ Reviewed by Momizat on . Ѕвездата на латино поп музиката, Енрике Иглесијас, лично ги покани македонските фанови преку својата официјална фејсбук-страница (која има над 50 милиони фанови Ѕвездата на латино поп музиката, Енрике Иглесијас, лично ги покани македонските фанови преку својата официјална фејсбук-страница (која има над 50 милиони фанови Rating:

ЕНРИКЕ ИГЛЕСИЈАС КАНИ НА КОНЦЕРТ

ЕНРИКЕ ИГЛЕСИЈАС КАНИ НА КОНЦЕРТ

Ѕвездата на латино поп музиката, Енрике Иглесијас, лично ги покани македонските фанови преку својата официјална фејсбук-страница (која има над 50 милиони фанови), на концертот кој ќе се одржи идниот понеделник (20.6.2016), во ВИП арената на СЦ „Борис Трајковски“.

Енрике во Скопје доаѓа во рамките на светската турнеја „Sex and Love“ во која го промовира својот последен студиски албум. На македонската публика, меѓу другото, ќе и’ се претстави со сите негови досегашни хитови, вклучувајќи ги последните и можеби најпопуларни: „Bailando“, „El Perdon“, потоа, „Not In Love“, „Hero“, „Tonight“, „Bailamos“, „I Like It“… кои ги освоија врвовите на разни топ-листи во светот.

© 2017 Матица на иселниците од Македонија

Scroll to top