СП ракомет: Втора победа за Македонија

На натпреварите на Светското ракометно првенство кое се одржува во Шпанија, репрезентациите на Македонија и на Данска ги постигнаа вторите победи и се наоѓаат на водечките две позиции на табелата во Б групата, додека Франција има максимални 4 бодови во А групата. Преглед на резултатите од 2.коло: Б група (Севиља): Македонија – Катар 34:30, Данска – Русија 31:27 и Исланд – Чиле 38:22. Табела: Данска 4 бодови ...

Read more

© 2017 Матица на иселниците од Македонија

Scroll to top